Päevituskeskused

Kuigi solaariumid hakkasid ilmuma Eesti iluturule 1990-ndate keskel ja seda peamiselt ilusalongides ning spordiklubides, läks mitu aastat enne kui hakkasid tekkima esimesed päevitusteenusele spetsialiseeritud keskused. Täna on olukord muutunud hoopis vastupidiseks – vaid mõnes üksikus ilusalongis võib leida lisateenusena pakutavat solaariumiteenust ja peamised teenusepakkujad on päevituskeskused. Mis on kaasaegse päevituskeskuse eripära ja mille järgi saab hinnata pakutava teenuse kvaliteeti?

Päevitusteenuse kvaliteedi ja ohutuse üks tähtsamaid tegureid on personal. Kuna Eestis puuduvad automatiseeritud päevituskeskused on keskuse administraator see isik, kes peaks olema pädev soovitama nii päevituskabiini kui ka seansi pikkust. Kuna päevitustulemust võivad mõjutada mitmed tegurid, peaks administraator oskama selgitada võimalikud riski faktorid ja nõustama kliendi võimalikult ohutu lahenduse osas.
Administraatori pädevuse hulka kuulub :

  • Kliendi nahatüübi määramine nahatüübi testi abil.
  • Päevitamise alane nõustamine, soovitusliku päevitusseansi aja määramine.
  • Vastunäidustuste ja võimalike päevitamisega kaasnevate riskide teadmine ja kliendile tutvustamine

Solaarium

Kaasaegne solaariumi märksõnadeks on maksimaalne mugavus ja kvaliteetne päevitustulemus. Kui veel mõned aastad tagasi võistlesid päevituskeskused kellel on tugevamad lambid, mis võimaldaksid saada soovitud tulemuse võimalikult lühikese ajaga, siis tänapäeval on olulisem hoopis kvaliteetse teenuse pakkumine. See aga tähendab eelkõige solaariumi vastavust Euroopas kehtivate normidega. Vastavalt Euroopa  standardile EN60335-2-27 mis kehtib ka Eestis, ei tohi päevitusseadme erüteemne kiirgusintensiivsus ületada 0,3W/m2. See tähendab, et nn kiire päevituse asemel  pakutakse pigem päevitamist võimalikult ohutul ja mahedamal viisil.

Kvaliteetne päevitusteenus

Päevituskeskuse kvaliteeti võib hinnata mitme kriteeriumi alusel. Loeb väline ilme, hügieeni normide täitmine, kvaliteetsed seadmed ja koolitatud personal. Kuigi teenuse hinda peetakse tihtipeale tähtsaks, ei tohiks oma valikuid teha ainult soodsamale hinnale toetudes. Korralikus päevituskeskuses peaks lisaks mitmekülgsele solaariumide valikule saama ka professionaalset konsultatsiooni UV päevituse teemal. Asjatundlik personal suudab selgitada päevituskabiinide erinevusi ja vastata muudele küsimustele mis puudutavad UV kiirgust ja päevitamist. Ärge imestage, kui teid palutakse tutvuda ohutu päevitamise reeglitega ja kinnitada oma allkirjaga, et olete teadlik võimalikest riskidest. Sellises salongis hoolitakse klientidest tagades võimalikult ohutu ja turvalise päevitustulemuse. Kui olete alla 18 aastane siis ei lubata teid päevitama solaariumis. Vanusepiirang tuleneb Euroopa standardist EN60335-2-27 ja peatselt jõustuvast uuest Eesti Rahvatervise seadusest.